Sobota 19. ledna 2019
Přihlásit se

Našel jsem zajímavý doplněk pro MS Office 2003/7/10, který velice elegantně napojí naše Google DocOffisync. Dopněk má dvě varianty – Free a Premium. Je jasné, že když si doplněk koupíme, dostaneme více možností – ukládání v nativním formátu MS Office, spolu-editování v reálném čase, integraci do Google Sites. Ale i ve verzi Free má co nabídnout. Doplněk je docela malý, stačí stáhnout a nainstalovat. Potřebuje .NET Framework (myslím 3.5), ale ten již určitě nainstalovaný máme přes Windows Update.

no images were found

Instalace je velice jednoduchá, jen nesmíme mít otevřen žádný program MS Office. Po instalaci se nám zobrazí nová záložka ribbonu a nová položka v menu. Je sice v angličtině, ale nemyslím, že by byla potřeba přeložit 🙂

no images were found

V nabídce Settings nastavíme svoje přihlašovací údaje do Google Doc a můžeme začít pracovat.

Načítání i ukládání dokumentů probíhá docela svižně, nezaznamenal jsem žádné větší prodlevy. U ukládání nám verze Free převede náš soubor do formátu pro Google. Můžeme tedy přijít o nějaké „fičurky“ platné čistě pro MS Office.

no images were found

Přímo z Office lze nastavit oprávněn k souboru, stačí zadat emailové účty spolupracovníků.

no images were found

Potrpíme-li si na detailnější pohled na naše dokumenty, zapneme si DashBoard.

no images were found

Co se mi ale na doplňku líbí nejvíce je vyhledávání přímo na Googlu a vkládání obrázků přímo z Google. Při vkládání obrázků musíme vždy souhlasit s licenčními podmínkami pro použití obrázku.

no images were found

Vyhledávání

no images were found

Vložení obrázku

Další věc, která stojí za zmínku je synchronizace. Jestliže máme otevřený soubor např. ve Wordu a provedeme úpravy přes prohlížeč, automaticky se nám nabídne synchronizace do Wordu, včetně revizí.

no images were found

Offisync je tedy zajímavá možnost, jak pracovat s dokumenty Google v MS Office.

Comments are closed.