Offisync pro Google Doc

Našel jsem zajímavý doplněk pro MS Office 2003/7/10, který velice elegantně napojí naše Google DocOffisync. Dopněk má dvě varianty – Free a Premium. Je jasné, že když si doplněk koupíme, dostaneme více možností – ukládání v nativním formátu MS Office, spolu-editování v reálném čase, integraci do Google Sites. Ale i ve verzi Free má co nabídnout. Doplněk je docela malý, stačí stáhnout a nainstalovat. Potřebuje .NET Framework (myslím 3.5), ale ten již určitě nainstalovaný máme přes Windows Update.

[singlepic id=123 w=320 h=240 float=center]

Instalace je velice jednoduchá, jen nesmíme mít otevřen žádný program MS Office. Po instalaci se nám zobrazí nová záložka ribbonu a nová položka v menu. Je sice v angličtině, ale nemyslím, že by byla potřeba přeložit 🙂

[singlepic id=129 w=320 h=240 float=center]

V nabídce Settings nastavíme svoje přihlašovací údaje do Google Doc a můžeme začít pracovat.

Načítání i ukládání dokumentů probíhá docela svižně, nezaznamenal jsem žádné větší prodlevy. U ukládání nám verze Free převede náš soubor do formátu pro Google. Můžeme tedy přijít o nějaké „fičurky“ platné čistě pro MS Office.

[singlepic id=127 w=320 h=240 float=center]

Přímo z Office lze nastavit oprávněn k souboru, stačí zadat emailové účty spolupracovníků.

[singlepic id=128 w=320 h=240 float=center]

Potrpíme-li si na detailnější pohled na naše dokumenty, zapneme si DashBoard.

[singlepic id=121 w=320 h=240 float=center]

Co se mi ale na doplňku líbí nejvíce je vyhledávání přímo na Googlu a vkládání obrázků přímo z Google. Při vkládání obrázků musíme vždy souhlasit s licenčními podmínkami pro použití obrázku.

[singlepic id=125 w=120 h=75 float=center]

Vyhledávání

[singlepic id=126 w=320 h=240 float=center]

Vložení obrázku

Další věc, která stojí za zmínku je synchronizace. Jestliže máme otevřený soubor např. ve Wordu a provedeme úpravy přes prohlížeč, automaticky se nám nabídne synchronizace do Wordu, včetně revizí.

[singlepic id=130 w=320 h=240 float=center]

Offisync je tedy zajímavá možnost, jak pracovat s dokumenty Google v MS Office.