Google for Education

Uvažujete o spolehlivých emailových službách za málo peněz, nejlépe zdarma? Každá škola dnes potřebuje komunikovat se svým okolím elektronickou cestou. Vlastní udržování emailového serveru je náročné finančně jak po stránce nákupu serveru, licencí, potřebujete správce. Navíc v dnešní době je také sledovat energetickou náročnost serverů. Firma Google v rámci svého programu Google Apps poskytuje pro školy emailové řešení zdarma. Škola zaplatí pouze pronájem domény, což bývá částka okolo 300 Kč.

Služby neobsahují pouze emailové schránky, ale mnoho dalších služeb – Instant Messenging, Dokumenty online, webové stránky,… Všechny tyto služby Vám zde představím. Všechny služby běží mimo budovu vaší školy, odpadají vám tedy všechny problémy týkající se nastavení a zabezpečení serverů, zálohování, větší správy služeb. Nebudou Vás trápit výpadky elektrické energie a s tím výpadek Vašich počítačů. Služby jsou vždy přístupné odkudkoliv.

Vlastní registrace služeb Google Apps Edu nemusí být pro školu vždy jednoduchá, proto Vám nabízím svoje služby, co do registrace domény, nasazení řešení pro Vaši školu, zprovoznění všech služeb, školení uživatelů, … Každý uživatel – učitel i žák – dostane svoje jedinečné jméno, který se bude autorizovat ve všech službách – odpovídá emailové adrese uživatele.

Emailové služby jsou řešeny pomocí Gmailu vždy v nejnovější verzi. Přístup k emailu dostanou uživatelé jak prostřednictvím libovolného webového prohlížeče, tak přes libovolného emailového klienta, který je nainstalován na stanicích ve škole, nebo doma. Každý uživatel má k dispozici 7 GB místa pro svoji poštu, což je více než dostatečné množství, v případě, že vám kapacita nebude dostačovat, dá se dokoupit další místo. Na přeposílání (sdílení) souborů jsou v rámci služeb Google Apps mnohem lepší funkce.

V rámci emailové komunikace můžete využít i takové samozřejmosti, jako je posílání zpráv skupinám, kde máte rozděleny žáky, nebo učitele.

Máte-li zájem o tuto službu, neváhejte mě kontaktovat, rád Vám pomohu s kompletním nastavením.