Dokumenty

Vlastnosti Google Dokumentů

Google dokumenty poskytují všechny funkce běžného kancelářského balíku MS Office/ OpenOffice, jako je vytváření textových a tabulkových dokumentů, vytváření prezentací, tisk, export do pdf.

Díky tomu, že máte soubory uloženy na server Google, máte je stále k dispozici a můžete je přímo publikovat na webu. Vytvořené dokumenty v Google Docs lze stáhnout a archivovat do svého počítače. Soubory se stahují zazipované, velikost souboru může být až 2 GiB.

Abychom si uchovali přehlednost svých souborů je samozřejmostí třídění souborů do složek. Můžete sdílet přímo složky. Můžete také svoje soubory přímo na webu prohledávat, využíváte technologie Google.

Google dokumenty jsou využitelné také pro elearningové školení. Dotazníky se dají využít např. pro jednoduché testy. Nemusíte přímo využívat LMS (např. Moodle).

Samotné dokumenty je možné volně ukládat na počítač a opět je nahrávat zpět do Google dokumentů. Jejich ukládání se provádí do standardních formátů známých z Microsoft Office (.doc , .xls , .ppt., atd.). Existuje i celá řado doplňků pro připojení MS Office, nebo OpenOffice na připojení vašich dokumentů Google.

Přínosy online dokumentů

Mezi nejdůležitější přednosti uložení svých dokumentů online je to, že máte k dispozici vždy poslední verzi souboru a možnost sdílení dokumentů mezi uživateli – pomocí sdílení lze zpřístupnit dokument ostatním a to dle pravidel, které znáte z vašeho operačního systému (čtení/zápis/vlastník). V dokumentech je podporováno verzování.

Dotazníky

V jednoduchém editoru přidáváte vaše otázky a možnosti odpovědí. Odpovědi mohou být textové, výběr jedné/více možností, stupnice, mřížka. Odkaz na vytvořený formulář buď odešlete emailem nebo vypublikujete na web. Výsledky vyplněných dotazníků jsou automaticky ukládány do tabulky, kterou doplníte funkcemi a tabulka se sama vyhodnocuje. Jak jsem zmiňoval, můžete je využít např. pro vytváření online testů pro vaše žáky, přihlašovací formulář na akce.

Nestačí-li vám pouze tento typ online testů, můžete vyzkoušet Hot Potatoes a vygenerované testy ukládat do Google Docs.

[singlepic id=132 w=320 h=240 float=center]